Důležité upozornění. Bývalý revír 471 165 Babice 1 A byl převeden do revíru 471 104 Oskava 2 A jako podrevír č. 1. Na tomto podrevíru došlo v soupisu revírů pro rok 2024 k překlepu, kde správná výměra je 3,5 ha, nikoliv 5,5 ha, tudíž platí omezení 2 kusů přivlastněných kaprů za kalendářní týden. Na této nádrži budou umístěny informační cedule a také je úprava uvedena na webu ČRS Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko | BPVRP (rybsvaz-ms.cz)

                                           471 131 - Stonávka 2A - MO Havířov

 

Revír tvoří údolní nádrž Těrlicko v k.ú. Těrlicko - 267 ha
Od tělesa hráze údolní nádrže až ke konci vzdutí hladiny záchytné nádrže pod splavem na toku Stonávky, včetně biologického rybníka v k.ú. Těrlicko - 6 ha a bývalého Halamova rybníka v zátopě nádrže. Na konci vzdutí hlavní nádrže může být vymezen úsek pro přirozenou produkci ryb - označeno tabulemi - lov ryb zakázán. Na revíru je povolen provoz sportovních motorových plavidel pod obcí Dolní Těrlicko. Míra kapra je 40 cm.

Těrlická údolní nádrž leží 4 km jihovýchodně od Havířova a 9 km západně od Českého Těšína, na říčce Stonávce, v nadmořské výšce 280 m n.m. Sypaná hráz je 610 m dlouhá a 30,4 m vysoká. Délka vzdutí nádrže je 5,2 km. Maximální hloubka u hráze je 23,7 m, průměrná hloubka kolem 8 m.

Výstavba byla dokončena v roce 1963. Před vlastní nádrží byla vybudována záchytná nádrž o výměře cca 13 ha, která sloužila jako usazovací, dnes je už zaplněná pevnými náplavami po okraj a tudíž nefunkční. Okolí hlavní nádrže je v letních měsících intenzívně využívá pro rekreaci, kvalita vody ke koupání však nebývá vždy vyhovující.
Břehy jsou z větší části zalesněné listnatými dřevinami. Dno nádrže v pobřežních partiích je většinou tvrdé, pokryté drobným štěrkem, v některých místech zabahněné. V okolí rekreačních středisek jsou břehy upraveny jako pláže.
Rybí obsádka je pestrá, v nádrži se vyskytují tyto druhy ryb: kapr, štika, candát, lín, bolen, plotice, cejn, ostroretka, jelec tloušť, sumec, okoun, ježdík, ouklej, pstruh potoční a úhoř. Většina rybářů se soustřeďuje na lov kapra, kterého se každoročně uloví nejméně 18 tun. Loví se i trofejní štiky a candáti, v posledních letech se ulovilo také několik pěkných sumců.

Revír Stonávka 2A se fakticky skládá ze tří relativně samostatných vodních nádrží - vlastního přehradního jezera, dále z tzv. záchytné nádrže v přítokové oblasti (5) a z biologického rybníka, (2).

Záchytná nádrž (13 ha) i biologický rybník (8 ha) jsou jen malou částí revíru a jsou rybářsky jen málo významné. Hlavní nádrž je přehradní jezero retenčního typu se sypanou zemní hrází 617 m dlouhou s výškou přes 25 m.

Mimořádné poděkování patří oddělení PČR Těrlicko za jejich spolupráci s MO Havířov, do jejiž místní příslušnosti patří náš revír Stonávka 2A.

Online rezervace času

Nyní máte možnost si rezervovat čas pro vyřízení členských a jiných záležitostí.

ZDE - kliknetě pro registraci času

Informace

 

Český Rybářský Svaz,z.s.,

MO Havířov

                                                                                                     

Sídlo MO Havířov

Těrlicko, Rybářská 154/7

735 42 Těrlicko - Dolní

 

IČ:18050204

Email: Havirov@mocrs.cz

Datová schránka: b77qq6e

 

                                                                  

                                                                                        Úřední hodiny  

                                                                                              25.5.-30.11.2024

                                                                                            každou sobotu

                                                                                    od 9:00 do 12:00 hod

 

 

 

 

                                                                                       Močiljaková Táňa

administrativa

 

tel: +420 605 440 712